Sold
Listing Courtesy of:
West Penn MLS, Inc / eXp Realty LLC
West Penn MLS, Inc / eXp Realty LLC 134 Kirk Ave Carrick, PA 15227
Sold on 04/10/2026
$154,000 (USD)
Sold Date:
04/10/2026
04/10/2026
Taxes
$2,060
$2,060
Lot Size
5,349 SQFT
5,349 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
1902
1902
West Penn MLS, Inc
Last checked May 14 2026 at 10:41 AM GMT-0400
West Penn MLS, Inc
Last checked May 14 2026 at 10:41 AM GMT-0400
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 3
Stories
- 3
Listing Price History
Date
Event
Price
% Change
$ (+/-)
Nov 16, 2025
Price Changed
$148,900
-2%
-$3,500
Nov 10, 2025
Price Changed
$152,400
-2%
-$3,500
Nov 02, 2025
Price Changed
$155,900
-2%
-$3,500
Oct 26, 2025
Price Changed
$159,400
-2%
-$3,500
Oct 20, 2025
Price Changed
$162,900
-2%
-$3,500
Oct 12, 2025
Price Changed
$166,400
-2%
-$3,500
Oct 05, 2025
Price Changed
$169,900
-3%
-$5,000
Sep 28, 2025
Price Changed
$174,900
14%
$21,000
Aug 17, 2025
Price Changed
$153,900
-1%
-$1,000
Aug 10, 2025
Price Changed
$154,900
-1%
-$1,000
Aug 03, 2025
Price Changed
$155,900
-1%
-$2,000
Jul 27, 2025
Price Changed
$157,900
-1%
-$2,000
Jun 22, 2025
Price Changed
$159,900
-4%
-$6,000
Jun 16, 2025
Price Changed
$165,900
-1%
-$2,000
Jun 11, 2025
Price Changed
$167,900
-1%
-$2,000
Jun 02, 2025
Price Changed
$169,900
-2%
-$3,000
May 23, 2025
Price Changed
$172,900
-1%
-$2,000
May 15, 2025
Listed
$174,900
-
-